راهنمای سفر به تبریز

راهنمای سفر به تبریز

راهنمای سفر به تبریز

کلانشهر تبریز که در سال ۲۰۱۸ لقب شهر نمونه برای گردشگری اسلامی را کسب کرده است، یکی از شهرستان های استان آذربایجان شرقی می باشد که جمعیتی بالغ بر یک میلیون و پانصد نفر را در خود جای داده و به عنوان  قطب اصلی اقتصاد شمال غرب ایران شناخته می شود. تبریز که هر ساله گردشگران بسیار زیادی را به سبب وجود آثار های طبیعی و تاریخی بسیار، به خود جذب می کند، از نظر صنعت گردشگری نیز حائز اهمیت بسیاری می باشد که در ادامه برای آشنایی بیشتر با این شهر، اطلاعات ضروری  برای سفر به تبریز را به شما ارائه می دهیم.

تبریز کجاست؟

شهرستان تبریز که یکی از کلانشهرهای ایران محسوب می‌شود، شهرستانی از توابع آذربایجان شرقی می باشد که اهمیت بسیار زیادی از نظر گردشگری دارد. قرن هاست که مردم این دیار به گویش آذری و لهجه تبریزی مشغول به صحبت با یکدیگر می باشند. این شهر تاریخی و کهن که با توجه به قدمتی که به دوره اشکانیان و ساسانیان نسبت داده شده است، از قدیمی ترین شهرهای ایران شناخته می شود و مساحتی بالغ بر ۱۴۰۰ هکتار دارد .

این شهرستان دومین شهر دانشگاهی، دومین شهر صنعتی و قطب اصلی خودروسازی ایران محسوب می شود.

بهترین زمان سفر به تبریز

با توجه به اینکه تبریز دارای زمستان های سرد و آب و هوای خشک می باشد، بهترین زمان سفر به این شهر فصل تابستان می باشد؛ چرا که با دمای درجه ۲۵.۵ سانتیگراد گرم ترین ماه‌های سال را در فصل تابستان دارد.

اماکن گردشگری شهر تبریز

در این بخش تنها اشاره کوچکی به برخی از آثار تاریخی و طبیعی که مورد توجه گردشگران این شهر قرار گرفته است، خواهیم داشت.

  • کاخ موزه شهرداری
  • ائل گلی تبریز
  • بازار فرش تبریز
  • خانه مشروطه
  • جنگل ارسباران
  • خانه علی مسیو
  • پارک ملی کنتال
  • و ...

اطلاعات ضروری سفر به تبریز

شما می توانید از طریق پایانه های اتوبوس‌رانی، یا با اتومبیل شخصی خود به صورت زمینی به این شهر سفر کنید؛ مدت زمان این سفر در حدود ۷ساعت به است و سفر زمینی به وسیله‌ی قطار به تبریز، بیشتر از ده ساعت زمان به طول می انجامد. همچنین فرودگاه بین المللی تبریز این امکان را به شما می دهد که از سراسر جهان و همچنین ایران به صورت هوایی به این شهر سفر کنید. مدت زمان یک سفر داخلی هوایی به تبریز حدود یک ساعت و ۱۰ دقیقه برآورد شده است.

فاصله این شهر تا تهران ۶۳۱ کیلومتر می باشد و کد شهر تبریز ۰۴۱ است.

 

بخش نظرات

ارسال یک دیدگاه

موبایل شما منتشر نخواهد شد، فیلد های اجباری با علامت * مشخص شده اند.