هزینه سفر به استانبول ترکیه

هزینه سفر به استانبول ترکیه

هزینه سفر به استانبول ترکیه

ترکیه یکی از کشور های همسایه و از اولین انتخاب های ایرانیان برای سفر به کشورهای دیگر می باشد. برای مسافرت به این کشور زیبا و خوش آب و هوا می توانید بلیط هواپیما تهیه کرده و از گشت و گذار در آنجا لذت ببرید و یا اینکه از تور ترکیه استفاده کنید. هزینه برخی تورها گاهی بسیار مقرون به صرفه بوده و پیشنهاد میکنیم از آنها استفاده کنید.

 

واحد پول ترکیه

هر لیر ترکیه در حال حاضر برابر با ۲۰۸۰ تا ۲۱۵۰ تومان است و شما می توانید قبل از سفر در تهران یا هر شهری و به صورت مستقیم لیر تهیه کنید. البته می توانید هم لیر و هم دلار با خود به همراه داشته باشید و یا فقط دلار بخرید و در ترکیه با لیر تعویض کنید. برای مسافرت با هواپیما به استانبول تا قبل از کرونا می توانستید پرواز هایی از یک تا پنج میلیون تومان را بیابید. همچنین اگر از تور استفاده کنید به احتمال زیاد بخش عظیمی از هزینه های شما کاهش می یابند و ممکن است هزینه تمام امکانات از هزینه بلیط شما کمتر هم شود. این اتفاق به این دلیل است که برخی شرکت ها بلیط های هواپیمایی و هتل ها را برای طولانی مدت رزرو می کنند و هزینه کمتری را متقبل می شوند و در مقابل مسافران بیشتری از آنان استقبال می کنند.

سفر به استانبول بدون تور

اگر قصد مسافرت با هواپیما را ندارید می توانید از خودروی شخصی و یا اتوبوس های تهران-استانبول بهره مند شوید البته دقت داشته باشید مسافرت از طریق اتوبوس بسیار طاقت فرسا و طولانی است و در بهترین حالت نزدیک به ۳۶ ساعت طول میکشد. همچنین این زمان در ایام نوروز یا فصول پر سفر سال ممکن است بیشتر شود.

ناگفته نماند با استفاده از خودروی شخصی احتمال رو به رو شدن با مشکلاتی مثل ترافیک برای شما وجود دارد.

بخش نظرات

ارسال یک دیدگاه

موبایل شما منتشر نخواهد شد، فیلد های اجباری با علامت * مشخص شده اند.