عجیب ترین غذاهای جهان

عجیب ترین غذاهای جهان

عجیب ترین غذاهای جهان

افراد زیادی هستند که به شناخت فرهنگ های دیگر علاقه زیادی دارند و با بررسی جنبه های مختلف یک فرهنگ خاص می توانند به شناخت کافی از آن برسند. در این بین یکی از راه های آشنایی با دیگر فرهنگ ها غذاهای محلی و سنتی آن منطقه می باشد. به هر منطقه جدیدی که سفر کنید متوجه خواهید شد غذاهایی در آنجا سرو می شود که شما تا بحال آنها را نچشیده اید و برای شما ناشناخته هستند. البته مشکلی که در این رابطه وجود دارد این است که احتمال می رود طعم آن غذا و یا ترکیباتش بسیار ناخوشایند و عجیب غریب باشند و آن را نپسندید. در ادامه مطلب دو مورد از عجیب ترین غذاهای جهان را به شما معرفی میکنیم.

 

هاکارل "ایسلند"

هاکارل "ایسلند"

در فنلاند یک غذای محلی به نام هاکارل "hakarl" سرو می شود که ترکیبات عجیبی دارد! این غذا از گوشت بدبو و متعفن کوسه گرینلند که در صورت خام بودن به شدت سمی و خطرناک است تهیه می شود. بسیاری از مردم آن را متعفن ترین و بدبوترین غذای جهان می شمارند. نام این غذای قدیمی و سنتی ایسلند در افسانه ها نیز به چشم می خورد. گوشت کوسه گرینلند سرشار از اوره و آمونیاک است که شباهت زیادی با ترکیبات ادرار دارد. البته این گوشت را ابتدا خشک می کنند تا بی خطر شود و سمی نباشد و تا ماه ها آن را به حال خود رها می کنند سپس برای تهیه غذا تکه تکه از آن بریده شده و طبخ می شود.

 

پنیر کاسو مارزو ماگت "ساردینیا"

پنیر کاسو مارزو ماگت "ساردینیا"

غذای عجیب دیگری که قدمت چندین ساله دارد پنیر کاسو مارزو ماگت "ساردینیا" است. این پنیر خوشمزه همانند تمام پنیرهای دیگر از شیر و بخصوص شیر گوسفند درست می شود. اما تفاوت اصلی که دارد در فرایند تخمیر آن می باشد. در تهیه این پنیر اجازه تکمیل فرایند تخمیر را به پنیر می دهند و صبر می کنند تا تجزیه و فساد آن تا زمانی که از لارو پر شود ادامه بیابد اما تا زمانی که تمام لاروها بمیرند به پنیر دست نمی زنند زیرا لاروها می توانند تا ۶ اینچ بپرند. لاروها با خوردن پنیر، چربی هضم شده بوجود می آورند که باعث طعم خاص و فوق العاده بی نظیر پنیر می شود.

 

بخش نظرات

ارسال یک دیدگاه

موبایل شما منتشر نخواهد شد، فیلد های اجباری با علامت * مشخص شده اند.