کمک به سفر معلمان با خانه فرهنگیان

کمک به سفر معلمان با خانه فرهنگیان

کمک به سفر معلمان با خانه فرهنگیان

معلمان و فرهنگیان به عنوان یکی از اقشار مهم جامعه به حساب می آیند و در واقع آینده فرزندان این کشور در دستان این قشر است. دولت به عنوان اصلی ترین متولی حوزه فرهنگی کشور و همچنین به عنوان کارفرما فرهنگیان، تمام تلاش خود را کرده است تا امکانات رفاهی مختلفی را در اختیار این قشر قرار دهد. در همین راستا یکی از مهم ترین امکاناتی که فرهنگیان می توانند از آن استفاده کنند، اسکان در خانه فرهنگیان است. در این مطلب قصد داریم تا شما را با خانه فرهنگیان آشنا کرده و در رابطه با آن توضیحاتی را ارائه دهید، پس با ما همراه باشید.

خانه فرهنگیان چیست

خانه فرهنگیان چیست

خانه فرهنگیان در واقع اقامتگاه ها و خانه هایی هستند که در شهرهای مختلف به وجود آمده و از سوی وزارت آموزش و پرورش به افراد فرهنگی و خانواده های درجه یک آن ها داده می شود تا این دسته از افراد بتوانند در طول سفر خود به شهرهای مختلف، در این خانه ها اسکان داشته باشند و هزینه های سفر آن ها به طرز چشمگیری کاهش پیدا کند. در واقع نکته مهم و حائز اهمیتی که باید بدانید این است که حجم بسیار زیادی از هزینه و بودجه یک سفر، صرف هزینه های مربوط به محل اقامت می شود و افراد فرهنگی می توانند با اقامت کردن در خانه فرهنگیان، هزینه های خود را کاهش داده و بتوانند بودجه خود را در بخش های دیگر هزینه کنند.
نکته مهمی که باید بدانید این است که در اقصی نقاط شهرهای ایران شاهد خانه فرهنگیان هستیم و افراد فعال در حوزه آموزش و پرورش می توانند به راحتی با ثبت نام کردن در سامانه اسکان فرهنگیان این خانه ها را رزرو کرده و در آن اقامت داشته باشند. البته امکان رزرو بصورت اینترنتی برای تمامی خانه معلم ها در سراسر ایران فراهم نیست و فقط برای برخی از شهرهای بزرگ همچون اصفهان، تهران، مشهد و ... قابلیت  رزرو به این صورت امکان پذیر است و برای مابقی شهرها باید بصورت حضوری و یا تلفنی از وضعیت آنان باخبر شد. اگر شما هم دغدغه پیدا نکردن محل اسکان مناسب را دارید و نگرانید زمانی که به مقصد خود میرسید سرگردان نشوید، باید به اطلاعتان برسانم که میتوانید با وارد شدن به سایت مونو ویلا و انجام تمامی مراحل رزرو بصورت اینترنی به اجاره ویلا بپردازید.

شرایط استفاده از خانه فرهنگیان

شرایط استفاده از خانه فرهنگیان

یکی از سوالات بسیار مهمی که ممکن است پرسیده شود این است که شرایط استفاده از خانه فرهنگیان چیست؟ در پاسخ به این سوال مهم باید گفت که این اقامتگاه ها دارای شرایط خاصی هستند که در این بخش یک به یک شما را با این موارد آشنا می کنیم. در وهله اول برای رزرو کردن خانه های فرهنگیان باید خودتان فرهنگی باشید تا بتوانید این مکان ها را رزرو کرده و به همراه خانواده درجه یک خود به این خانه ها بروید. در واقع امکانات اجاره و رزرو خانه فرهنگیان برای افراد غیر فرهنگی وجود ندارد اما اگر جزو فرهنگیان نیستید، میتوانید به راحتی به اجاره ویلا در سراسر ایران قدام کنید.
نکته دیگری که باید به آن توجه کنید، این است که برای اقامت در این مکان ها لازم است تا پیش از سفر خود درخواست رزرو اقامتگاه را در سامانه مربوطه ثبت کنید. پس از آن که فرایند ثبت نام خود را انجام دادید، با بررسی شرایط و پیش نیازهای مختلف در نهایت به شما امکان اقامت در خانه فرهنگیان در شهر مورد نظرتان داده می شود و می توانید با پرینت گرفتن این تاییدیه به راحتی در این مکان ها اقامت داشته باشید.
موضوع دیگری که باید به آن توجه کرد این است که به دلیل ظرفیت محدود هر یک از این خانه ها در روزهای شلوغ سال نظیر روزهای تعطیل، تابستان ها و همچنین عید نوروز ممکن است به سرعت ظرفیت خانه فرهنگیان در شهرهای مختلف پر شود. این مسئله در رابطه با شهرهای مهمی همچون شیراز، اصفهان، یزد، مشهد، تهران و... نیز صادق است و به همین دلیل اگر قصد ثبت نام برای رزرو خانه فرهنگیان را در هر یک از این شهرها را در روزهای تعطیل دارید، بهتر است تا از مدت ها قبل برای انجام این فرایند اقدام کنید تا بتوانید تاییدیه رزرو خود را دریافت کنید و با مشکل پر شدن ظرفیت مواجه نشوید. اما همیشه برخی از افراد هستند که به این موضوع توجه نمیکنند و رزرو سوئیت و یا ویلا را به دقیقه های واپسین معکول میکنند. سایت مونو ویلا برای رفع نیاز این دسته از مسافرین نیز با نشان دادن تقویم روزهای خالی بودن هر ویلا به شما در پیدا کردن ویلا، سوئیت و یا اقامتگاه دلخواهتان کمک میکند.

امکانات خانه فرهنگیان

امکانات خانه فرهنگیان

یکی از سوالاتی که ممکن است پرسیده شود این است که خانه فرهنگیان دارای چه ویژگی و امکاناتی است. در پاسخ به این سوال باید گفت که نمی توان به صورت کلی در رابطه با امکانات و ویژگی های خانه فرهنگیان توضیحاتی را ارائه داد، چرا که با توجه به بودجه هر استان ممکن است امکانات هر یک از این بخش ها با دیگری متفاوت باشد. به عنوان مثال خانه های فرهنگیان موجود در شهرهای بزرگ نظیر تهران، شیراز، اصفهان، مشهد و... ممکن است امکانات مختلفی داشته باشند و حتی در آن ها شاهد امکانات رفاهی گوناگونی نیز باشیم اما شهرهای کوچک ممکن است امکانات محدودتری در آن ها وجود داشته باشد. 
متاسفانه در حال حاضر مکان هایی که در بعضی از شهرهای ایران برای اسکان این قشر زحمت کش و فرهیخته درنظر گرفته شده است، دارای امکانات کافی و حتی قابل قبول هم نمیباشند. در بعضی از موارد هم دیده شده است که امکان استفاده از این مکان ها به سختی و از سر ناچاری بوده است. اما نگران نباشید، شما میتوانید در سرتاسر ایران، با اجاره ویلا در شمال و یا اجاره ویلا در کردان و حتی اجاره ویلا در کیش با خیالی آسوده سفر کنید. درست است که با اجاره واحدهای اقامتی باید هزینه ای پرداخت کنید اما مطمن خواهید بود که واحدی که اجاره کرده اید، مطابق با اطلاعات و تصاویری است که مشاهده کرده اید.

بخش نظرات

ارسال یک دیدگاه

موبایل شما منتشر نخواهد شد، فیلد های اجباری با علامت * مشخص شده اند.