عجیب ترین قلعه در اطراف تهران

23d4564b-41d9-42c8-a0e9-7c62e236855d.jpg

عجیب ترین قلعه در اطراف تهران

در روزگاری که جهان از برج ها و ساختمان های بلند و آسمان خراش های بزرگ پر شده است، دیدن ساختمان هایی با سبک معماری های قدیمی میتواند جذابیت خاصی داشته باشد. شاید برایتان جالب باشد که بدانید در اطراف پرجمعیت ترین استان ایران قلعه ای وجود دارد که میتواند کمی از کنجکاوی شما را درباره این سبک از معماری بکاهد.

قلعه آغشت

در این مقاله میخواهیم سری به قلعه آغشت بزنیم که در روستای آغشت کرج قرار دارد. اشتباه نکنید این قلعه یا دژ از قدمت طولانی برخوردار نیست. درست برخلاف خیلی از افراد که حدس میزنند این دژ برای دوران پیش از اسلام باشد باید خدمتتان عرض کنم که در واقع تنها یک دهه از ساخت این ساختمان میگذرد. داخل این ساختمان هنوز تکمیل نشده و هر کسی هم اجازه ورود به این ملک خصوصی را ندارد.

 

روستای آغشت و اقامت در این روستا

روستای آغشت در شهرستان ساوجبلاغ در استان البرز قرار دارد و به دلیل نزدیکی به تهران، همیشه مورد توجه جمع کثیری از مردم پایتخت بوده است. سفر به این روستا برای مردمی که ساکنین تهران میباشند و مکانی برای گردش های آخر هفته خود نیاز دارند، میتواند جز بهترین سفرهای یک روزه باشد. اما این موضوع را در نظر داشته باشید که داخل این روستا نمیتوان اقامت شبانه داشت. شما میتوانید با اجاره ویلا در کردان یا اجاره سوئیت در کرج یک اقامت راحت و یک گردش عالی داشته باشید.